Tektura falista

Specyfikacja produkcji

 
Rynek opakowań z tektury falistej jest wciąż dynamicznie rozwijającym się obszarem. Tektura jest wykorzystywana do produkcji szerokiej gamy opakowań jednostkowych i zbiorczych, w różnym stopniu uszlachetnionych.
Marszruta technologiczna niezbędna do produkcji opakowań może wymagać użycia jednej maszyny lub kilkunastu technologicznych jednostek roboczych, na których materiał jest drukowany, wykończony i wykrawany w celu uzyskania gotowego produktu.
Aby sprostać wymaganiom klientów, drukarnie inwestują w coraz bardziej nowoczesne maszyny. Najnowszy sprzęt często umożliwia jednoczesne wykonywanie wielu procesów podczas jednego przejścia drukowanego arkusza przez maszynę.

Problemy i wyzwania

Drukarnie opakowań muszą spełniać różne wymagania swoich klientów, w przypadku opakowań dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego konieczne jest spełnienie szeregu wymagań związanych z systemami utrzymania jakości, dodatkowe wyzwania dotyczą również produkcji towarów z surowców certyfikowanych w zgodnie z FSC i PEFC. Wdrożenie tych wymagań bez odpowiedniego systemu informatycznego wspierającego użytkowników w tworzeniu i ewidencji jest bardzo trudne.
Współpraca z dużymi odbiorcami zmusza drukarnie opakowań do udziału w licznych przetargach publicznych, które wymagają rozbudowanych przygotowań i cenników, w tym licznych ich edycji i wersji, narzędzi umożliwiających nie tylko przygotowanie rzetelnej wyceny, ale także elastyczną zmianę cen w wyniku negocjacji. Wszystkie te i wiele innych wyzwań można łatwo pokonać przy pomocy naszego systemu.
 

Wybierz rozwiązanie

 
 
 
 
 

Szukasz więcej informacji?